Hungarian Open: A címvédő visszalépett, magyar kieső is van már a főtáblán

Húsvéthétfőn megkezdődtek a főtáblás küzdelmek is a Hungarian Open elnevezésű, 524 340 euró (165,2 millió forint) összdíjazású budapesti salakpályás férfi tenisztornán, az újbudai Sport11 Sport-, Szabadidő- és Rendezvényközpontban.

Valkusz Máté - oldalán a szerb Nenad Zimonjiccsal - sajnos már az első fordulóban kiesett: a 20 éves magyar játékos pedig neves partnerrel lépett pályára, hiszen a 42 éves Zimonjic párosban és vegyespárosban nyolc Grand Slam-tornát nyert meg, és volt páros világelső is.

A hétfői meccsen azonban a brit Skupski fivérek, Ken és Neal kezdtek jobban, és 19 perc alatt 6:0-lal besöpörték az első szettet. A nyolcadik játékban aztán meglett a szabadkártyás magyar-szerb duó első gémje, s innentől kiegyenlítetté vált a küzdelem. A játszmát lezáró rövidítésben Valkuszék 2-2 után csak két pontot tudtak nyerni, így 1 óra 4 perc elteltével az ellenfél ünnepelhetett.

A párosok küzdelmeiben hazai részről még a szabadkártyás Nagy Péter, Borsos Gábor duó lesz érdekelt.

Egyesben a világranglistán 323. Valkuszra nehéz feladat vár, ugyanis a vasárnap Monte-Carlóban döntős szerb Dusan Lajoviccsal (24.) találkozik élete első ATP-főtáblás mérkőzésén. Ami a hétfői egyes meccseket illeti, a két éve döntős szlovén Aljaz Bedene bejutott a 16 közé, ugyanakkor kiesett a hetedik helyen kiemelt kazah Mihail Kukuskin.

A tavaly elődöntős Andreas Seppi is kiesett, a világranglistán 62. olasz játékost a selejtezőből érkezett szerb Filip Krajinovic (105.) búcsúztatta három szettben úgy, hogy a másodikban öt mérkőzéslabdája volt, de egyikkel sem tudott élni, a harmadik játszmában viszont az elsőt kihasználta. Ebben a szakaszban 4:1-re elhúzott, Seppi egyenlített, majd Krajinovic 6:5-ös vezetésénél semmire vette el ellenfele adogatását. A mérkőzés 2 óra 42 percig tartott.

A címvédő olasz Marco Cecchinato hétfőn betegség miatt visszalépett a budapesti versenytől, a helyére szerencsés vesztesként a német Mathias Bachinger került. (MTI / sport.ujbuda.hu)

Hungarian Open, egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Krajinovic (szerb)-Seppi (olasz) 6:2, 6:7 (3-7), 7:5

Berrettini (olasz)-Kukuskin (kazah, 7.) 6:4, 6:4

Bedene (szlovén)-Tomic (ausztrál) 7:6 (7-5), 6:4

Albot (moldovai, 8.)-Sztahovszkij (ukrán) 7:5, 6:4

Páros, nyolcaddöntő:

Ken Skupski, Neal Skupski (brit, 3.)-Valkusz Máté, Nenad Zimonjic (magyar, szerb) 6:0, 7:6 (7-4)