április 18. csütörtök, Andrea, Ilma

A gárdonyis lányok remekelnek sakkban

Újbuda   |   2015, május 20 - 12:54
Nyomtatóbarát változatSend by email

Három éve versenyzik együtt a Gárdonyi Géza Általános Iskola alsós leány sakkcsapata: Mészáros Márta 4. a, Kósa Annabella 4. b, Kreiter Lilla 3. a és Zajzon Fanni 4. b osztályos tanuló. Mindannyian Jakobetz László FIDE mester, mesteredző tanítványai.

A lányok a rendszeres gyakorlásnak köszönhetően eddig minden évben eljutottak az országos döntőig. Sokat készültek az idei versenyre is, hiszen utoljára játszhattak együtt ebben a korosztályban. Az országos megmérettetésre a megyei bajnokok és a fővárosi első öt helyezett jutott be, idén a gárdonyis lányok voltak a budapesti legjobbak.

Két napon át mindegyikük 8 partit játszott, és a maximális 24 pontból 18,5 pontot szereztek, ezzel megnyerték a versenyt. A kupa mellé Kósa Annabella megszerezte a legjobb harmadik táblásnak járó tábladíjat is. Mészáros Márta pedig két héttel korábban egyéni országos második helyezést ért el. A lányoknak nem kevés izgalomban volt részük, az élmezőny nagyon szoros volt, de mindannyian a lehető legjobb teljesítményt nyújtották. Végül korosztályában a gárdonyis leánycsapat a 2014/2015-ös tanév diákolimpiáján az ország legjobbja lett.