Egészség- és környezeti nevelési programok, események a 2018/2019 nevelési évben
Telephelyek környezeti nevelési tervéhez kapcsolódó programjai:
Telephelyek környezeti nevelési tervéhez kapcsolódó programjai:
Pályázatok benyújtási határideje: 2019. október 31.
Pályázatok benyújtási határideje: 2019. október 31.
A pályázat benyújtási határideje: 2019. szeptember 30.
Az önkormányzat őszi rendezvénysorozatának programkínálata mindenkinek lehetőséget nyújt az adott kerületrész értékeit is bemutató, színvonalas időtöltésre. A kilátogatók örülhetnek a régi barátoknak, megismerkedhetnek hasonló érdeklődésű emberekkel, legyen szó finom ételek elkészítéséről, sportról, koncertről vagy utcabálról. Ezek a rendezvények ingyenesek – a részvételhez csak ki kell mozdulni a négy fal közül.
A pályázatot Budapest Főváros XI. Kerület Újbudai Polgármesteri Hivatal Humánszolgálati Igazgatóság Köznevelési Csoportjánál kell benyújtani 2019. szeptember 30-ig.
Szeptember 15. és november 10. között nyújtható be a nagycsaládosok és rászoruló személyek újbudai karácsonyi támogatása iránti kérelem.
A Központi Statisztikai Hivatal a 2019. évi adatfelvételi program részeként egészségi állapottal, egészségüggyel összefüggő felmérést végez a településen 2019. szeptember 16. és december 16. között.
A pályázat beérkezésének határideje: 2019. október 14.
Újbudai élményeket, programokat, eseményeket keresel? Itt megtalálod!
A határozat megtekinthető 2019. október 15-ig a Polgármesteri Hivatal Környezetvédelmi Osztályán.
Koncertekkel, családi, gasztro- és művészeti programokkal vár mindenkit az ELEVEN Ősz színes forgataga 2019. szeptember 27. és 28. között a Bartók Béla úton, vagy ahogy a szervezők nevezik, a Bartók Béla Boulevardon.
Ingyenesen letölthető az az új applikáció, amely segítségével bárki megállapíthatja, hogy valódi-e a nála lévő bankjegy. Kiemelte, majdnem 500 millió bankjegy van forgalomban Magyarországon, ebből pedig kevesebb mint ezer lehet a hamis. Az MNB bankjegycsere programjának része a ForintApp alkalmazás.
Az enyhébb tavaszi időjárás beköszöntével egyre többen választanak szabadtéri programot és tevékenységet, ennek során fokozottabb figyelmet kell fordítani a szabadban keletkező tüzek megelőzésére. A veszélyt a száraz aljnövényzet és avar jelenti, amelyben könnyen és gyorsan terjed a tűz, különösen erős szél esetén. A szabadtéri tűzesetek keletkezésének fő oka az emberi gondatlanság. A károk akkor előzhetőek meg a legkönnyebben, ha tisztában vagyunk a biztonságos szabadtéri tűzgyújtás és a tűzmegelőzés alapvető szabályaival.