Maradna a 15 ezres PIN-kód nélküli értékhatár
A kártyás fizetések 15 ezer forintos, PIN-kód nélküli értékhatára megtartását javasolja az Magyar Nemzeti Bank (MNB).
A kártyás fizetések 15 ezer forintos, PIN-kód nélküli értékhatára megtartását javasolja az Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Júliustól új alapanyagú 100 forintos érmék kerülnek forgalomba. A jelenleg használt százasokkal továbbra is lehet fizetni.
Kínai bankok mintjára a Magyar Nemezti Bank is fertőtleníti és két hétre karanténba zárja a bankjegyeket, hogy ezzel is gátolja a koronavírus terjedését.
Ingyenesen letölthető az az új applikáció, amely segítségével bárki megállapíthatja, hogy valódi-e a nála lévő bankjegy. Kiemelte, majdnem 500 millió bankjegy van forgalomban Magyarországon, ebből pedig kevesebb mint ezer lehet a hamis. Az MNB bankjegycsere programjának része a ForintApp alkalmazás.
Év végén lezárul a bankjegyek megújítási programja, a többletkibocsátás költsége 4-5 milliárd forint volt. A bankjegycserét az elmúlt öt év során hajtották végre, a folyamat 2019-ben befejeződik. A régi tízezressel idén december végéig lehet fizetni, és ezzel ér véget a bankjegycsere.
December 31-ig fizethetünk készpénzes vásárlásaink során a régi – 2014 előtt kibocsátott – 10 000 forintossal. Utána a bankjegyet bevonja a Magyar Nemzeti Bank.
A következő hetekben banki tájékoztató levélre számíthatnek a változó kamatozású jelzáloghiteles ügyfelek azzal kapcsolatba, hogy a kamatkockázat miatt célszerű lenne fix kamatúvá alakítania szerződését. Az érintettek két százaléka már módosította hitelszerződését - derül ki a Magyar Nemzeti Bank közleményéből.
Már csak egy hétig, azaz 2019. október 31-ig használhatók a régi 500 forintos bankjegyek készpénzes vásárlásnál, november 1-től az idén februárban megjelent, megújított 500 forintos címlettel lehet fizetni - hívja fel a figyelmet a Magyar Nemzeti Bank.
Október 31-ig kell adataikat egyeztetniük azoknak a banki, biztosítói, nyugdíjpénztári ügyfeleknek, akiket erről szolgáltatójuk értesített; adategyeztetés hiányában novembertől a banki ügyfelek például nem kezdeményezhetnek új tranzakciót a számlájukon - hívta fel a figyelmet szerdai közleményében a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Az azonnali fizetési rendszer központi infrastruktúráját biztosító Giro Zrt. és a Magyar Nemzeti Bank határidőre elkészült a rendszer működését megalapozó technikai feladatokkal. Ahhoz, hogy a rendszerhez csatlakozás és a biztonságos működés valamennyi pénzforgalmi szolgáltató vonatkozásában biztosítható legyen, július 1-jétől a rendszer éles próbaüzeme kezdődik, a lakossági és vállalati ügyfelek számára az azonnali fizetés 2020. március 2-ától lesz elérhető.
A tízmillió forint fölötti készpénzbefizetésnél a pénz eredetét dokumentummal kell igazolni májustól.
Tízezer forint névértékű ezüst és kétezer forint névértékű színesfém emlékérmét bocsát ki Eötvös Loránd világhírű magyar tudós halálának 100. évfordulója alkalmából a Magyar Nemzeti Bank (MNB). Az emlékpénzeket Szanyi Borbála tervezte.
Munkácsy Mihály születésének 175. évfordulója előtt emlékérmékkel tiszteleg a Magyar Nemzeti Bank (MNB). A tízezer forint névértékű érme ezüst, a kétezer forint névértékű színesfém.
Február 1-jétől fokozatosan jelenik meg a készpénzforgalomban a megújított 500 forintos bankjegy, amelynek a széles körű elterjedése néhány hónapon belül várható - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) csütörtökön.
Tízezer forint névértékű ezüst és kétezer forint névértékű színesfém emlékérmét bocsátott ki Benczúr Gyula születésének 175. évfordulója alkalmából a Magyar Nemzeti Bank (MNB).