Az A38 vitán felül Budapest egyik kulturális nevezetessége, amit nem csak azon lehet lemérni, hogy saját koncertjeik látogatottsága milyen, és hogy mennyire neves előadókat tudnak idecsábítani, hanem hogy például a Sziget fesztiválon lassan 10 éve működő sátruk idén is szinte mindig teltházas volt. Eredményeikre büszkék, mint ahogy arra is, hogy nevük jól cseng az európai zeneiparban. Részese például a klub egy Live Europe nevű kezdeményezésnek, melynek lényege, hogy hazájukban már ismert, népszerű, tehát bizonyított zenekarokat ismertessen meg más országokkal is. Ilyen volt a holland Kensington, melynek első budapesti koncertjén még alig 200-an jöttek össze, ám a zenéjüknek így is híre kelt, és mostanra már ki nőtték a hajó 650 fős termét.
Az őszre is változatos koncert-kínálattal készül az állóhajó. Az idén 12. alkalommal Újbuda Önkormányzatának támogatásával megrendezett Újbuda Jazz Fesztiválnak is helyet adnak, karöltve a MU Színházzal. A program az elmúlt évtizedben Európa egyik legjelentősebb improvizációs jazz eseményévé nőtte ki magát, ennek megfelelően idén is komoly a felhozatal. (A programsor itt és itt érhető el.)
Az A38 részt vesz az októberi CAFe kortárs művészeti fesztiválon, és olyan fellépőket fogadnak, mint a svéd Wintergatan. Martin Molin új zenekara az elektronikus zenét ötvözi skandináv népzenével és teljesen elképesztő hangszertalálmányokkal – az egy évig készült Marble Machine például golyók segítségével muzsikál (állítólag már tovább tud rajta zenélni a csapat, mint ameddig a golyók összeszedése tart).
Figyelemmel az A38 hajó és a Petőfi tévé kapcsolatára, szeptember 1-ével elérhetőek az A38 saját youtube csatornái. A webes videómegosztó felületre saját, 2004 óta épülő koncertfilm-archívumukból töltenek fel videókat, melynek jogi és technikai hátteréhez a Google budapesti oktatóközpontjából igazoltak szakértőt. Itt később élő bejelentkezések, sőt szerkesztett műsorok is elképzelhetők, de addig még számos, elsősorban jogi kérdést kell tisztázni a fellépő zenekarokkal.
B. Gy.