április 24. szerda, György

Bajnoki döntőben a MAFC

Újbuda   |   2014, május 12 - 00:00
Nyomtatóbarát változatSend by email

Két mérkőzést is játszott a múlt héten a MAFC csapata, a férfi kosárlabda másodosztályban. Először a másik bajnokesélyes Bonyhádot fogadták, majd a TF-hez látogattak Dinnyés Attila tanítványai. A végeredmények alapján bajnoki döntőbe jutott az újbudai csapat. A MAFC játékosai legközelebb pénteken lépnek pályára, Törökbálinton.

A múlt kedden a Gabányiban játszott meccs első negyedében - négy triplának köszönhetően - a MAFC volt előrébb egy hajszállal (16:14). A következő etapban már inkább a vendég Bonyhád tudott kezdeményezni, a veteránok közül mindenki betalált (27:30). A félidő végén Vittay Ambrus sarokból hintett triplájával az addigi legnagyobb különbség alakult ki a nagyszünetre (44:40).

Ezt követően Fodor Kristóf remek védekezésével megléptek a hazaiak a második félidő elején (50:40). A MAFC irányítójának büntetőivel már eldőlni látszott a meccs (61:44), a Bonyhád nem volt képes feltörni a MAFC páncélozott védelmét. A vendégek mindössze két lepattanót tudtak szedni ebben a játékrészben. Vittay Ambrus újabb triplájával már húsz ponttal vezetett a fővárosi gárda az utolsó negyedben (71:51), de a MAFC nem állt meg. Lakosa Zsolt pontjaival már tetemes volt a hazai előny (78:51), a vendég tolnaiak Hegedüs Attilának köszönhetik, hogy a végére "csak" húsz ponttal kaptak ki.

MAFC – Bonyhád 84:64 (21:18, 23:22, 19:9, 21:15)
MAFC: Lakosa (20/3 pont, 8 lepattanó, 9 kiharcolt fault), Vavra (18 pont, 7 kiharcolt falt), Fodor (14/3 pont), Gorzsás (6 pont, 11 lepattanó).
Bonyhád: Lukács (12 pont), Tömösváry (10/3 pont).

Szombaton is fegyelmezett munkával győzött a MAFC. Vavra Andrásék az első nyolc támadásból hetet góllal fejeztek be (5:15), így nem is csoda, hogy már az első negyed végén majdnem eldőlt a meccs (10:27). A TF próbált visszakapaszkodni - öt perc alatt csak egy kosarat engedett a MAFC-nak -, de a lélektanilag fontos tíz pont alá nem sikerült bejönniük (17:29). Az etap végén Fodor Kristóf hárompontosával újra a vendégeknek lett esélyük, hogy húsz ponttal meglépjenek, de a TF a félidő előtti utolsó két támadásából öt pontot szerzett (26:38).

A második félidő elején irányító nélkül maradt a MAFC. Misek Levente kipontozódott és Fodor Kristófnak is fault-gondjai voltak. Esélyt kapott a TF, hogy visszajöjjön a meccsbe, de Vavra András és Lakosa Zsolt ezt nem hagyta (50:61). Az utolsó percekben Gorzsás Krisztián, a MAFC bedobója tizenhárom pontot dobott, amivel eldőlt a mérkőzés (68:82).
A meccsen Vavra András harminc pontot szorgoskodott össze, a MAFC pedig győzelemével bebiztosította a bajnoki döntőt.
Most pénteken azért lép pályára a csapat Törökbálinton, hogy a pályaelőnyt is megszerezze a két győzelemig tartó párharcban, ahol a Bonyhád ellen kell kivívni a feljutást az élvonalba.

TF – MAFC 71:85 (10:27, 16:11, 24:23, 21:24)
TF: Rakocsevics (16/9 pont), Katona (15/6 pont, 7 kiharcolt fault), Debreceni D. (11 pont), Szobi (11 pont), Tóth Sz. (10 pont, 10 lepattanó).
MAFC: Vavra (30/3 pont, 7 lepattanó, 8 kiharcolt fault), Gorzsás (15/3 pont), Lakosa (13 pont, 6 kiharcolt falt).

Bajnoki döntő előtti utolsó mérkőzés:
MAFC – MTK Törökbálint, 2014. május 16. (péntek) 18:00; Törökbálin, Óvoda utca 6.