A Rapülők eredetileg nem rap albumot tervezett, hanem az akkoriban divatos, nyugatról érkező groove-os tánczenék magyar változatát próbálta beemelni a hazai szórakoztató-iparba. - Az 1992-ben megjelent lemezt a közönség most is imádja, a rapperek és a zenei szakma mégsem ismeri el kiindulópontnak – mondta Geszti Péter szövegíró, aki szerint Pajor Tamás (Neurotic) punkos szövegmondása mellett, a Rapülők című album volt az első olyan lemez Magyarországon amely ezt a stílust képviselte. Büszke rá, hogy a magyar nyelv is alkalmas erre a műfajra.
Az Első Emeletből is ismert zenészek korabeli technikai eszközökkel ollózták össze a dalokat, az alkotók között Somló Tamás és Szulák Andrea is közreműködött. Az album több mint 200 ezer példányban kelt el, bár a hazai lemezkiadók nem bíztak a sikerében. Geszti hálás az LGT együttes tagjainak és Novai Gábornak (Dolly-Roll) a bátorításért. Az alapvetően kísérleti céllal készült korongot egy újabb követte, amire - Gesztiék szerint - a Rapülők koncertprogramjának kiegészítése miatt volt szükség. A zenekar legutóbb 2017-ben adott nosztalgia-koncertet, sikerrel.
A humoros, jó hangulatú esten a szövegíró és szerzőtársa számos sztorit megosztott a közönséggel, Geszti Péter felidézve dj-s múltját rábeszélt a dalokra és bemutatta azt is, hogyan kell ülve táncolni
D. B. S.