|     |
április 19. péntek, Emma

Kosár NB I: az évad meccsét nyerte a MACF

Újbuda   |   2016, február 23 - 09:23Nyomtatóbarát változatSend by email

Nehezen jutott dűlőre egymással a MAFC és a MARSO Nyíregyháza az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 14. fordulójában február 21-én. A negyedik túlórát követően két ponttal az újbudaiak bizonyultak jobbnak.

Szédületes mérkőzésen négyszeri hosszabbítás után többször is vesztes helyzetből felállva az évad meccsét sikerült megnyerni, nagyon fontos alsóházi rangadót a nyíregyháziak ellen – olvasható a MAFC weboldalán.

Látványos volt a játék, szinte minden támadásból kosár született az első negyed közepén. Smith eredményessége révén jobbára a MAFC vezetett, ám a szakasz hajrájában Nagy Krisztián hármasával fordítottak a vendégek. A negyed végén Nagy Krisztián triplájával és Krsztanovics ziccerével 6 pontra jött föl a Nyíregyháza.

Második negyedet zónával kezdték a vendégek, amely ellen egy már-már "elvetélt" támadás végén Sihota "talált" triplát. Ezt követően azonban a nagy iram, rohanás mellett nagyot esett a színvonal, több ki nem kényszerített hiba kergette az őrületbe a két edzőt. A második félidőt Smith kosár plusz büntetős akciójával kezdték. A szakasz hajrájában a vendégek zónája ellen nem estek be a MAFC távoli dobásai, a negyed a Krsztanovics-Miller kettős jóvoltából egy 10-0-s "szabolcsi száguldással" zárult, így a befejező negyed előtt 3 pontos hátrányba kerültek az újbudaiak.

A záró szakaszt egyenlítést érő hármassal kezdte a MAFC, majd egy újabb kosárral gyorsan sikerült fordítani. Később újabb eladott labdák után a vendégek 5 pontos előnnyel mehettek be az utolsó 3 percre. Másfél perccel a rendes játékidő letelte előtt 2 pontra jöttünk föl, 69 szekundummal a vége előtt pedig Smith dobhatott büntetőket, s egyenlített. A hátrelévő időben óriási izgalmak közepette már nem esett kosár, jöhetett a hosszabbítás.

A negyedik túlóra végén az eredmény 123–121 lett az újbudai csapat javára.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
14. FORDULÓ

MAFC–MARSO NYÍREGYHÁZA 123–121 (33–27, 16–11, 10–24, 15–12, 11–11, 11–11, 16–16, 11–9)
Gabányi sportcsarnok, 700
néző. V: Benczur, Török R., Frányó
MAFC: SMITH 43/6, MISEK 22/9, KOVÁCS ÁDÁM 14, Mócsán 12/6, SIHOTA 32/12. Cs: Tursics, Debreceni. Edző: Garai Péter
NYÍREGYHÁZA: UNRUH 34/15, Bus 4, Kósa T. 8, MILLER 25/9, KRSZTANOVICS 23. Cs: Szavics 13/6, Nagy K. 10/6, Molnár M., Lajsz 4. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–9. 8. p.: 25–21. 13. p.: 38–30. 17. p.: 44–35. 24. p.: 54–49. 28. p.: 59–58. 33. p.: 65–64. 39. p.: 74–74. 42. p.: 76–80. 44. p.: 80–85. 48. p.: 94–93. 52. p.: 103–101. 54. p.: 109–106. 57. p.: 117–115. 59. p.: 118–119
Kipontozódott: Miller (39. p.), Nagy K. (48. p.), Krsztanovics (50. p.), Kovács Ádám (54. p.)