|     |
április 19. péntek, Emma

Kupagyőztes a Kelen SC

Újbuda   |   2019, április 25 - 10:10Nyomtatóbarát változatSend by email

Budapest-kupa-győztes lett a Kelen SC. A BLSZ I. osztályban szereplő csapat hosszabbítást követő tizenegyespárbajban legyőzte a szintén BLSZ I-es REAC-ot.

A 43. Budapest-kupa-döntőnek a BMTE-sporttelepen a kitűnő állapotú, felújított pálya adott otthont. Mintegy ezren kísérték el a Kelen SC-t, amely nem titkoltan történelmet akart írni azzal, hogy fennállása során először elhódítja a trófeát. Ehhez már az 5. percben közelebb kerülhetett volna, ám Soltész István szabadrúgását követően a léc kisegítette a REAC-ot. Volt, ami vigasztalta a kelenvölgyieket: a félidő derekán Van Den Aker Alex vezetéshez juttatta őket. A címvédő REAC természetesen nem adta fel, és a szünet után a csereként beszálló Törőcsik Bence révén egyenlített – 1–1. Ide is, oda is eldőlhetett volna a meccs, de a feltételes módból is kiderült, hogy nem dőlt el – következett a hosszabbítás.

A döntés végül a tizenegyesekre maradt, s azokban a Kelen volt a jobb (5–3).

forrás:nemezetisport.hu