A főosztályvezetőt azokkal a csalásokkal kapcsolatban kérdezték, amelyek során a bérlakások iránti nagy keresletet kihasználva a csalók előre utalt foglalót kérnek az érdeklődőktől az albérlet "elnyeréséért" cserébe.
Ha interneten keres valaki albérletet, érdemes rendkívül óvatosan eljárni: ellenőrizni a hirdetőről írt véleményeket, a közösségi oldalait, rákeresni a hirdetésben szereplő képekre, hogy nem máshonnan lopták-e le azokat, elmenteni, feljegyezni minden elérhetőséget, számlaszámot, levelezést - figyelmeztetett. Hozzátette: ha valaki mégis csalók áldozatává válna, minden ilyen információ segít a rendőrségnek megtalálni a csalókat.
Sosem szabad előre fizetni, mielőtt még bármit aláírt vagy akár csak találkozott volna az érdeklődő a hirdetővel - hangsúlyozta. Mindez nemcsak bérlakásra vonatkozik, de minden más interneten hirdetett árura, szolgáltatásra.
Németh Ágnes arra is kitért: ha valaki azt veszi észre, hogy az ő lakáshirdetésének fotóit lelopták, vagyis egy idegen hirdetésben látja meg azokat, akkor is azonnal feljelentést kell tenni.
Mindezek miatt ingatlanoson keresztül biztonságosabb lakást bérelni és vásárolni - jegyezte meg.
MTI