A diákok először Grendel Lajos A modern magyar irodalom története című irodalomtörténeti munkájának bevezetőjét kapták középszinten szövegértési feladatként. Az írás 2010-ben jelent meg. Összesen 12 kérdésre kellett válaszolniuk a tanulóknak, a többi között azt is ki kellett fejteniük, mi a szerző álláspontja az irodalom és a történelem viszonyával kapcsolatban.
Ezt követték a szövegalkotási feladatok, amelyek közül választani lehetett. A diákoknak egy Seneca-idézet alapján kellett érvelniük az időhöz való viszonyról, vagy Bodor Ádám Állatkert című novelláját kellett elemezniük, illetve választhatták az összehasonlító elemzést is, amelyben Tóth Árpád Elégia egy rekettyebokorhoz és Jékely Zoltán Az ég játékai című versét kellett összevetniük.
A köznevelési államtitkárság tájékoztatása szerint magyar nyelv és irodalom tárgyból középszinten 1174 helyszínen 77 975 vizsgázó, emelt szinten 50 helyszínen 1904 vizsgázó tesz érettségit.
A magyar nyelv és irodalom tárgy középszintű írásbelije 240 perces. A vizsgázóknak két feladatlapot kell megoldaniuk, a szövegértési feladatlap esetében 60 perc, a szövegalkotási feladatlap esetében pedig 180 perc áll a rendelkezésükre.
A következő hetekJúnius 26-ig 1172 helyszínen mintegy 115 300 diák ad számot tudásáról. az érettségizők közül több mint 79 ezer végzős középiskolás szerezhet érettségi bizonyítványt. Rajtuk kívül még - a vizsgarendszer által nyújtott lehetőségekkel élve - mintegy 36 300 diák tesz legalább egy vizsgatárgyból valamilyen fajta érettségit. Az írásbelik május 4-étől május 26-áig tartanak. Az emelt szintű szóbelik vége június 11., a középszintű szóbeli vizsgák időszaka június 15-26. Május 4.: Magyar nyelv és irodalom írásbeli
Május 5.: Matematika írásbeli
Május 6.: Történelem írásbeli
Május 7.: Angol írásbeli
Május 8.: Német írásbeli
Május 11–26.: Egyéb írásbelik
Június 4–11.: Emelt szintű szóbelik kezdete
Június 15–26.: Középszintű szóbeli vizsgák időszaka
|
MTI/Újbuda