A hatóság tájékoztatása szerint az idei ellenőrzési programot úgy állították össze, hogy a lehető leghatékonyabban szűrjék ki a piacon lévő veszélyes termékeket, a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot, a fogyasztók érdekeit sértő szabálytalanságokat.
A vizsgálatok körébe bevonták a korábbi években gyakran kifogásolt területeket is, így az árfeltüntetést, az árfelszámítást, a szavatossági és jótállási kifogások intézését, a termékbemutatókon tapasztalt visszaéléseket, illetve a szén-monoxid-riasztókat is.
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság munkáját az idén segíti a speciálisan az online kereskedelem jogsértéseit kiszűrő, úgynevezett internetes labor is, amely professzionális gépparkkal és speciális szoftverrel rendelkezik, hogy kiszűrjék a szabálysértő, és fogyasztókat megtévesztő honlapokat.
Ellenőrzik a digitális tartalmakat, az alkalmazáson belüli vásárlásokat, az ingyenes kipróbálásra kínált lehetőségeket és a kuponokat értékesítő oldalakat is. A weboldalak ellenőrzése egész évben, folyamatosan zajlik majd, hogy a fogyasztók nagyobb bizalommal vásárolhassanak termékeket, szolgáltatásokat az internetek keresztül - tájékoztatott a hatóság.
A laboratóriumban vizsgálják egyebek mellett a termékek összetételét, a címkén szereplő tájékoztató hitelességét, a szabályoknak, és szabványoknak való megfelelőségét - közölte a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság.
MTI