Az Önkormányzat széles körű egyeztetéseket kíván folytatni annak érdekében, hogy csak olyan beruházás jöhessen létre Újbuda szívében, amely nem jár a forgalom elviselhetetlen bővülésével, megőrzi a környék lakóházas, zöldövezeti jellegét, sőt a zöldterületek arányának növekedésével jár. Az Önkormányzat elvárja a beruházótól, hogy olyan szolgáltató és szociális intézményeket létesítsen, amelyek egyaránt szolgálják a már ott élők és az újonnan beköltözők jólétét.
A Villányi út–Dávid Ferenc utca–Diószegi út–Tas vezér utca közti területet csaknem tizenöt éve, 2002 decemberében sorolták át I-XI/K jelű intézményövezetbe, Molnár Gyula akkori szocialista polgármester első intézkedései között. A jelenleg is hatályos szabályozás 20 méteres magasságig 50 százalékos beépítést engedélyez, és 20 százalékos zöldterületi arányt ír elő. Ez annyit jelent, hogy 37 ezer négyzetméter iroda, illetve kereskedelmi ingatlan építhető a Buda Gardens területének kiszemelt telken. A 2002-es szabályozásban a szocialista vezetésű önkormányzat nem vette figyelembe a környék terhelhetőségét, nem korlátozta semmilyen formában a forgalom növekedését.
Újbuda Önkormányzata 2017-ben kezdte meg a jelenlegi szabályozás felülvizsgálatát, miután a területen tulajdonos Henkel a telkek átalakítását kezdeményezte nála. Az ügyben májusban lakossági fórumot is tartottak. Ezt követően értesült az Önkormányzat arról, hogy a Horizon Development Kft. ingatlanfejlesztő megvásárolta a Magyar Államtól az ÉMI-nek helyet adó területet.
Újbuda Önkormányzata egyeztetéseket kezdeményezett a beruházóval annak érdekében, hogy a lakók érdekeit szem előtt tartó megoldások születhessenek meg. Az Önkormányzat megkezdi az egyeztetéseket a társhatóságokkal is, hogy megvizsgálja a beruházás környezetvédelmi hatásait, különös tekintettel a terület közlekedését érintő változásokra.
Az új szabályozásban az Önkormányzat garantálni kívánja a megfelelő távolságot a tömbben meglévő lakóépületektől, és azt, hogy az új épületek a lehető legkisebb további árnyékolást jelentsék az ott lévő lakások számára – hangsúlyozta a főépítész. Korlátozni kívánja ezen kívül a beépíthető négyzetméterek mennyiségét, a mélygarázsban létesíthető parkolóhelyek számát. Garantálni kívánja ezen kívül a lakófunkció megőrzését, a zöldterületek arányának növekedését és az ésszerű közlekedési kapcsolatok létrehozását.