A Liget Budapest Projekt keretében meghirdetett tájépítészeti tervpályázat egyik célja volt, hogy bővüljön a zöldfelületek aránya a park teljes rehabilitációjakor. A tervpályázatoknak a Liget átfogó fejlesztését, kerttörténeti értékeinek bemutatását, valamint kortárs szemléletű megközelítését, megtervezését kellett tükrözniük. A Kertművészeti és Kerttechnikai Tanszék tervezőcsapata a tervezés során figyelembe vette az általános tájépítészeti, egységes arculati, tárgytervezési és építészeti szemléletet és kiemelten kezelték a környezethez való illeszkedést, az örökségvédelmi, valamint városképi szempontok érvényesülését, illetve a zöldfelületek és ökológiai elemek tervezési minőségét.
Az eredmény szakmai értékét növeli, hogy az egyetemi hallgatók részvételével készült pályamunka profi mezőnyben, elismert tervezőirodákkal egyenértékű díjazást ért el. A tervanyag olyan alternatív megoldást is tartalmazott, amely a Városligetbe tervezett új múzeumi épületek nélkül javasolja a történeti közpark megújítását. A komplex tervpályázati anyag építész és közlekedéstervező szakértők bevonásával, két hónap alatt, több mint 1000 munkaóra befektetéssel készült el.
A tervezőcsapat: Vezető tervező: Fekete Albert, okleveles tájépítész mérnök Tervező tájépítészek: Gecséné Tar Imola, Báthoryné Nagy Ildikó Réka, Sárospataki Máté, Takács Katalin, mindannyian okleveles tájépítész mérnökök Meghívott külső szakértők: Fiala István építészmérnök, Szegő János közlekedéstervező mérnök |
Újbuda