Április 21-ig tart Fülöp Mihály kiállítása a Három Hét Galériában. A festőművész alkotásaihoz főként irodalmi művekből nyer ihletet. Kedvenc szerzője Murakami Haruki japán író, akinek Kurblimadár krónikája című regénye inspirálta a kiállítást. A festmények fa felületre készülnek, a festő gyakran vas tárgyakat és köveket is applikál képeire.
- Engem a világ csak szubjektív szemszögből érdekel, vagyis számomra a legfontosabb maga az ember, teljes személyiségével és minden érzelmével. Ezért gondolom úgy, hogy nincs szükség ruhákra, ezért jelenik meg munkáimban a meztelenség – vall az emberi elmét kutató művész sajátos motivációjáról.
Fülöp Mihály képein látszik az anyag iránti elköteleződés. Munkássága a festményeken túl egyedi tervezésű bútorokra is kiterjed: berendezési tárgy sorozata az October Industrial címet viseli. A fa, vas és réz - mint anyag - iránti szeretete a bútorok, lámpák készítésénél is érzékelhető. A művész azt mondja, a bútor archetípusát szerette volna megalkotni és megfogalmazni. Mindezt a „steampunk” irányzat archaizálásával teszi, munkái a viktoriánust, a gőzgépek korszakát idézik.
Az irodalom, a festészet és bútortervezés összefonódásából létrejött kiállítást az Újhold együttes zenésze, Krasznahorkai László színesítette Weöres Sándor verseinek megzenésítéseivel, Sárközi Csaba borász, építész pedig dörgicsei boraival könnyítette meg a nézők számára az alkotások befogadását.
T.D. - ÚjbudaTV