A Samsung Group jóvoltából kedvezményesen megvásárolt eszközök kiépítésében az önkormányzat informatikai cége, a KÖR 2004 Kft. nyújtott segítséget, majd a cég munkatársai, valamint a digitális oktatás szakértői október 6-án tartottak előadást. A rendhagyó tanóra keretében az iskolának megvásárolt szoftverekkel ismerkedhetett a hallgatóság: a biológiaoktatás részeként a genomot, valamint a természettudományos tárgyak vizuális segédeszközeként és kiegészítőjeként egy virtuális szertárat mutattak be a szakértők. Ez utóbbi segítségével hétköznapi körülmények között kivitelezhetetlen vagy túlzottan költséges kísérleteket is „végezhetnek” a pedagógusok. A munkák azonnal beépíthetők az óra anyagába, bemutatva ezzel az egyes résztvevők megoldásait, és elősegítve a közös feladatmegoldásokból származó további tanulást.
A táblagépeken a tananyag mellett interaktív munkafüzetek is kialakíthatóak, melyek segítségével a tanár a hagyományos felszólítással szemben egyszerre nemcsak egy tanulónál kaphat képet az anyag megértéséről, hanem az összes diákot megkérdezheti, akik egymástól függetlenül a tabletjeik segítségével válaszolnak. A tanulók eredményei a későbbiekben tovább elemezhetőek, így a kevésbé aktív diákok előrehaladása is jól követhető. Az eszközök menedzselése központilag történik, így a diákok rendelkezésére bocsátott táblagépeken futó programokat, valamint az általuk elérhető internetes oldalakat a tanár határozhatja meg.
Az eszközök internetkapcsolatát a múlt tanévben bevezetett nagysebességű 250Mbit-es szélessávú kapcsolat szolgálja ki. Az Önkormányzat célja, hogy a tesztüzemben sikeresnek bizonyuló első interakítv tanterem után további iskolákban alakítson ki hasonló módon felszerelt osztályokat. Az eszközök üzemeltetését és karbantartását továbbra is a KÖR 2004 Kft. végzi, így az iskoláknak az esetleges meghibásodások esetén nem kell erre költeniük.
Újbuda