Csaknem kilenc évtizede, hogy Ünnepi Könyvhét 1929-ben létrejött Supka Géza kezdeményezésére. A Literatura folyóirat egykori főszerkesztője még 1927-ben javasolta a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése (MKKE) közgyűlésén az irodalmat népszerűsítő könyvünnep megrendezését. A programot azóta minden évben megtartják, Újbuda 15 éve kapcsolódott az eseményhez. Június 7-én Molnár László alpolgármester nyitotta meg az Újbudai Ünnepi Könyvhetet a Kőrösy József sétányon. Kiemelte, hogy az olvasással megszerzett tudás viszi előre az emberiséget, a közönséget olvasásra, a könyvek általi ismeretszerzésre bíztatta.
Nem csak könyvkiadók és könyvárusok kiadványaiból válogathattak az érdeklődők, hanem fesztiválhangulat tette teljessé a hétvégét. A gyermekeknek szóló programok és bábelőadások mellett, fellépett a Cimbaliband és Horváth Alexandra, Horányi Juli, a Petőfi Musical Stúdió valamint a Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola fúvószenekara is.
Szokás szerint dedikálásokat is tartottak az Újbudai Ünnepi Könyvhéten: elsőként Vásáry Tamás kerületben élő zongoraművész, karmester, Újbuda díszpolgára írta alá könyvét rajongóinak, majd a gyerekek kedvelt szerzői közül Bartos Erika, Csapody Kinga és Marék Veronika, a bestseller írók közül Lőrincz L. László dedikált, a költészetet pedig Szabó T. Anna képviselte.
D.B.S.