Az évente megrendezett, többfordulós Újbudai Hallgatói Startup pályázat az innovatív ötleteken és fejlesztéseken alapuló, növekedésorientált ifjúsági vállalkozások létrehozását, a cégalapítás korai fázisát támogatja. Az első körös versenymunkákból zsűri választja ki a legjobb 8–12 pályázatot, ezek benyújtóinak a Spin-Off Klub szakértői tartanak a pitchre (rövid meggyőző előadás) felkészítő tréninget, ezután következik a szóbeli döntő. Ezen a bejutott csapatok három percben ismertetik pályázatukat, a zsűri pedig hét percben kérdezheti őket. Utána a zsűri visszavonul döntést hozni, majd kihirdetik az eredményt.
A legjobb négy csapat egy-egy millió forintos jutalmat kap, ezen felül az önkormányzat további egymillió forintot ad egy, a NewGenerationSkills (NGS) projektben részt vevő csapatnak. A legjobbak egy évig ingyenes vállalkozásfejlesztési mentorálásban is részesülnek.
Idén, a negyedízben megrendezett verseny alkalmával több mint 20 pályamunkát adtak be az október közepi határidőig. A pályázaton azok lehetnek a legjobbak, akik bebizonyítják, hogy terveik megvalósíthatók az elnyerhető pénzjutalomból, a vállalkozás piacképes, növekedési potenciál rejlik benne, versenyképes és innovatív. A szakmai zsűri a vállalkozói csapat hozzáértését, lelkesedését, siker iránti elkötelezettségét, társadalmi megítélését és elfogadottságát is figyelembe veszi.
Kerékgyártó Gábor, a pályázat főszervezője, Újbuda vállalkozásfejlesztési tanácsnoka lapunknak hangsúlyozta: nem az a legjobb csapat, amelyik minden részletet pontosan megfogalmaz, a nem tökéletesen kidolgozott pályázatoknak is lehet nyerési esélyük, ha a zsűri tagjai érzik a siker lehetőségét az újításban és a vállalkozó fiatalok személyében. Tavaly innovatív sörcsap, okosfogkefe, modernizált régi rádió, valamint korszerű vércukormérő kifejlesztésén dolgozó fiatal vállalkozók nyerték az Újbudai Hallgatói Startup pályázatot.
A zsűri tagjai: Jakab László egyetemi tanár, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának dékánja; Kállay László egyetemi docens, a Budapesti Corvinus Egyetem Kisvállalkozás-fejlesztési Központjának igazgatója; Magyar Dániel, az ELTE Innovációs Központjának igazgatója; Szalai Piroska, a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány kuratóriumi elnöke; Dietrich Péter, a Hiventures Kockázati Tőkealapkezelő Zrt. befektetési szakértője; Jónás László, a Design Terminal üzletfejlesztési vezetője és Szórádi Bence villamosmérnök, aki 2013-ban lett az év fiatal vállalkozója a FIVOSZ-nál. |
Újbuda