Viharos volt a vasárnap délután
Országszerte sok helyen okozott fennakadásokat a vasárnap délutáni vihar, Budapesten több mint 350 helyre vonultak ki a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője.
Országszerte sok helyen okozott fennakadásokat a vasárnap délutáni vihar, Budapesten több mint 350 helyre vonultak ki a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat visszavonta a korábban erős szél veszélye miatt kiadott másodfokú riasztást, így Magyarország területén jelenleg nincs érvényben másodfokú (narancssárga) riasztás.
Budapest vezetése korábban arra kérte a fővárosiakat, hogy mind gyalogosan, mind gépjárművel fokozott figyelemmel közlekedjenek, az esetleg leszakadó ágak, hulló cserepek miatt körültekintően válasszanak parkolóhelyet.
A várható heves zivatarok veszélye miatt négy megyére és a fővárosra másodfokú figyelmeztetést adtak ki keddre. Emellett számos megyére a zivatarok, felhőszakadás veszélye miatt elsőfokú figyelmeztetést adtak ki, míg néhány megyében a hőség miatt is figyelmeztetnek.
Csaknem az egész országban továbbra is első- és másodfokú figyelmeztetések vannak érvényben, de néhány dunántúli megyére a zivatarok miatt is adott ki figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Július 10-12-e között a biztosítókhoz bejelentett, időjárás okozta kártok értéke megközelíti az 500 millió forintot. A legtöbb bejelentés Budapestről, Pest, illetve Somogy megyéből érkezett. A hazai lakásbiztosítási díjak nemzetközi összehasonlításban alacsonyak: egy átlagos méretű magyarországi ingatlanra mintegy évi 29 ezer forintért (havi 2416 forintért) lehet biztosítást kötni – áll a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) mai közleményében.
A kedden Budapestre is lecsapó vihar, a lezúduló nagy mennyiségű csapadék a város számos pontján okozott gondokat. A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság közleménye szerint jellemzően épületekbe befolyt víz szivattyúzásához és kidőlt fák, leszakadt faágak eltávolításához riasztották a fővárosi tűzoltókat.
A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság jelzése szerint csütörtok hajnalban, 02.00 óra körül ér ide a lehűléssel és heves viharral járó zivatarzóna, Narancssárga riasztási fokozatot adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Budapest területére.
Több mint 400 millió forintra becsülik a szakértők a július 8-i fővárosi viharkárok helyreállítási költségeit - derült ki a Fővárosi Közgyűlés jövő szerdai ülésére benyújtott előterjesztésből.
Miközben városszerte zajlik az augusztus 17-i vihar által beszakadt úttestek helyrehozatala, a biztosító társaságok rengeteg, a lakóingatlanokra vonatkozó feladatot kaptak. A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) közzétette a legfrissebb adatokat.
Több postahivatal nem tudott kinyitni a fővárosban kedden reggel, mert beázásokat, áramszünetet okozott az előző esti felhőszakadás.
Fennakadást okozott a budapesti tömegközlekedésben a heves esőzés: nem jár a 4-es és a 6-os villamos a teljes vonalon, buszok viszok az utasokat a 18-ss, a 19-es és 41-es, 61-es villamosok egyes szakaszain is.
Felhőszakadás veszélye miatt úgynevezett narancs, vagyis másodfokú riasztást adott ki keddre is az ország középső részére az Országos Meteorológiai Szolgálat - tájékoztatta az MTI-t az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője.
Az elmúlt évtizedek leghevesebb vihara csapott le Budapestre július 8-án, szerdán a délutáni órákban. A vihart követően július tizenkilencedikéig a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóságra csak viharkárokkal kapcsolatban 4606 bejelentés érkezett, a fővárosi hivatásos és az önkéntes egységeknek 2420 helyszínen kellett beavatkozniuk.
Nem érkezett a kerületi közterület felügyelethez és a katasztrófa védelemhez újabb bejelentés, ami arra vonatkozik, hogy a vihar után még maradtak volna balesetet okozó letört, vagy meggyengült faágak, vagy fák a parkokban.