Újbuda

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzatának honlapja
  |  
A+   A-
  |     |  
január 28. kedd, Károly, Karola

természet

A klímaváltozás közös ügyünk  

Mostanában mindenfelé egyre nagyobb hangsúlyt kap a klímatudatosság, a környezettudatosság. Hiszen a bolygó is veszélyben van, mert egyre több pusztító hatásnak van kitéve!

A természet válasza?  

A koronavírus kitörése óta egyre több olyan tanulmány látott napvilágot, amelyben a járványok megjelenését szoros összefüggésbe hozták az ember által előidézett környezetpusztítással, illetve klímaváltozással. Környezetvédelmi szakemberek, biológusok és orvosok is úgy látják, ha nem tanulunk a jelenlegi helyzetből, és nem változtatjuk meg a szemléletünket, sokkal veszedelmesebb betegségek várhatnak ránk.

Újbuda kincsei  

Újbuda természeti és kulturális kincseinek megismertetését segítő ingyenes levelezőversenyt hirdetett a Képességforrás Egyesület és az Összefogás Újbudáért Egyesület.

Zöld sziget pályázat a zöldfelület fenntartásáért  

Újbuda Önkormányzata 2017-ben is Zöld Sziget pályázatot hirdetett; a Környezetvédelmi Alapból 3 millió forinttal támogatná a lakók, társasházak és lakóközösségek közös zöldfelület megújítását. A támogatásra augusztus 15-éig lehet pályázni, az elbírálás időpontja augusztus 21.

Virágültetés a Keveháza Idősek Klubjában  

Közös programként ültettek virágot a Keveháza Idősek Klub tagjai az intézmény kertjében. A palántákat Újbuda Önkormányzata biztosította számukra – mondta Nagyné Antal Anikó önkormányzati képviselő.

Mesterséges fészekkel óvják a veszélyeztetett madarakat  

Mintegy négyszáz mesterséges fészket helyezett el nagyfeszültségű távvezetékoszlopain az elmúlt 15 évben a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (MAVIR); ezekben főleg kerecsensólymok fészkelnek.

Nem kell tartani a tőrösdarazsaktól  

Májustól lehet számítani a termetes tőrösdarazsak feltűnésére a kertekben, parkokban, korhadó fa közelében, vagy akár komposztó körül is. A tömegesen is előfordulhatnak. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) közleménye szerint ezek a félelmetesnek tűnő állatok nem veszélyesek emberre és háziállatokra, viszont segítenek kordában tartani például a cserebogár-szaporulatot.

Mimó és Csipek új élményösvénye a Sas-hegyen  

A Madarak és Fák Napján a Duna-Ipoly Nemzeti Park területén adták át az új Élményösvényt a Sas-hegyen. Idén Budapest területén két további útvonalat avatnak a Duna-Ipoly Nemzeti Park (DINP) jóvoltából.

Három kontinensen telelnek a magyarországi gólyák  

Három földrészen, mintegy 8 ezer kilométeres vonalon szétszóródva telelnek a magyarországi fehér gólyák - derül ki a rajtuk elhelyezett műholdas jeladók adatainak elemzéséből. Néhány kockázatot vállaló madár Magyarországon fagyoskodik, többségük Afrika középső régiójában, elsősorban Csádban és Szudánban telel. Két jeladós gólya repült a Dél-Afrikai Köztársaságig, ami több mint 8 ezer kilométeres odautat jelent - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

A tengelic a 2017-es év madara  

A tengelic, Magyarország és Európa egyik legszínesebb pintyféléjét választotta egy tavalyi internetes szavazáson a lakosság az idei év madarának, amely címmel a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a különböző fajok vagy madárcsoportok, illetve azok élőhelyeinek védelmére szeretné felhívni a társadalom figyelmét.

Oldalak