Fényinstallációk, végtelenített mozdulatokat rögzítő GIF-fájlok, zenével aláfestett számítógépes mozgókép, olajfestmények, csipkés grafikák díszítik augusztus közepétől szeptember 8-áig a B32 Galéria és Kultúrtér falait. A Bartók Béla úton található kiállítóterem szezonnyitó első tárlatán a Budapesti Metropolitan Egyetem képi ábrázolás szakos hallgatóinak alkotásai láthatóak pár héten keresztül. Vezető tanáruk, a szeptembertől nyugdíjas Barabás Márton főiskolai docens elmondta, Újbuda immáron második alkalommal ad otthont az egyetem ifjú művészei által készített alkotásoknak. Az ilyen tárlatok segítik megérteni felgyorsuló világunkban a vizuális média, a vizuális kultúra új irányzatainak mondanivalóját.
A kiállítás kurátora azt is elmondta, a Budapesti Metropolitan Egyetemen az elektronikus ábrázolás, a képi ábrázolás és a tervezőgrafika alkot egy szakcsoportot. Egymást kiegészítve, de más-más megközelítésből tanulják az intézet hallgatói a vizuális kommunikáció nyelvét. A kiállítók között tavaly, két éve és idén diplomázott levelezős és nappalis hallgatók és másodévesek is voltak.
Az ifjú művészeket egyebek között az ilyen tárlatok segítik, hogy elindítsák karrierjüket. Mindezt kiegészíti az a tény is, hogy a korábban Budapesti Kommunikációs Főiskola 2016. január 1-től Metropolitan egyetemként folytathatja tevékenységét. A ranggal az intézményben végzett diákok diplomájának piaci értéke nő, az iskola számára pedig számos nemzetközi lehetőség nyílik meg. Az egyetemi rang segíti a Magyarországon kívüli terjeszkedést a Metropolitan számára, emellett a külföldi hallgatók számának emelkedésére is számít az intézmény.
T.K.