Regős Judit szociálpolitikus Washingtonban, a Világbank központjában mutatta be az általa kifejlesztett Szülők Háza programot májusban. A Szülők Háza módszertanát azért ajánlotta a nemzetközi szervezet figyelmébe, mert az úgy valósít meg szociális jellegű célokat, hogy közben valós piaci igényeket kielégítő kisvállalkozásokat hoz létre és teremt munkalehetőségeket. Szerinte a program könnyen adaptálható más országokba, mert a módszertan rugalmasan alakítható a helyi szociális és piaci viszonyokhoz. A szociálpolitikus szerint a nemzetköz pénzügyi intézet elsősorban olyan programokat keres, amelyek hosszú távon fenntarthatóak és képesek tartós javulást elérni a fejlődő térségekben.
A Szülők Háza Családi Központ hét éve működik Újbudán. Magántőkéből épült fel, ugyanakkor az önkormányzattal fennálló együttműködés keretében a rászoruló családok térítésmentesen vehetik igénybe szolgáltatásait. Ezzel a rászoruló családok nem csak a Családi Központ szolgáltatásaihoz jutnak hozzá, hanem megvalósul teljes integrációjuk is. A Szülők Háza Program mára - amellett, hogy működését a piacról finanszírozza - integráns része az újbudai szociális ellátó hálózatnak is. A módszertan tavaly az Eurofound Alapítvány "Best Practice" minősítését kapta meg és egyben javasolták a modell nemzetközi átvételét is.
Örlős László, Magyarország világbanki képviselője szerint a Szülők Háza módszertan nemzetközi adaptációjával lehetőség nyílhatna arra, hogy Magyarország meglévő befizetésein túl a jövőben programokkal, otthon már bevált módszertannal is támogassa a Világbank globális szegénységet csökkentő törekvéseit. Magyarország 2007-től a Világbank úgynevezett graduált státuszú tagországa és az EU országok többségéhez hasonlóan aktívan támogatja a fejlődő országokat.
A Szülők Háza Magyarországon hamarosan hálózattá bővül, első vidéki egységét május 27-én Győrben nyitotta meg.
Újbuda