A gyermekeknek szánt maszkok és jelmezek jellemzően műanyagból, illetve műszálas anyagból készülnek, melyek égésgátló adalék nélkül jól égnek. - A heves égés hamar súlyos égési sérülést okozhat, mely maradandó hegeket jelent a bőrfelületen és akár életveszélyes állapotig terjedő folyadék és só veszteséggel is járhat. A problémát tovább súlyosbítja, hogy a műanyag eközben ráolvad a bőrre. A közlemény szerint a gyártók kötelezettsége szem előtt tartanai, hogy a maszkok, parókák, jelmezek lánggal érintkezve ne gyulladjanak meg, vagy ha mégis, akkor a láng 2 másodpercen belül kialudjon, megelőzve így a súlyos égési sérülést.
Az előző évekhez hasonlóan a parókák egy kivétellel továbbra sem mentek át a vizsgálatokon és nem felelt meg az elvárásoknak egy gumiszerű anyagból készült maszk. A műanyagból készült álarcok általában megfelelnek a követelményeknek, kivéve két nagyon vékony anyagú, silány minőségű műanyag álarcot. A textilből készült jelmezekkel idén sem volt probléma, de kiderült, hogy a műanyag fóliából készültek a legveszélyesebbek, ezek égési mutatói nem megfelelőek. A nem biztonságos maszkokat és jelmezeket a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság haladéktalanul visszahívja és kivonja a forgalomból.
A veszélyes termékek magas aránya miatt a hatóság továbbra is szükségesnek tartja a következő években a termékkör rendszeres, átfogó ellenőrzését, a termékbiztonsági vizsgálatokat, és a veszélyes termékek forgalomból való kiszűrését. A vizsgált termékek listája itt található:
Újbuda