A feljelentésekben visszatérő fordulat, hogy a sértett „csupán egy percre ugrott be” valahova, kerékpárját addig letámasztotta a bejárat mellé, és mire visszaért, már csak a hűlt helyét találta. Ilyen szempontból a lépcsőházak folyosói sem tekinthetők sokkal biztonságosabbnak.
Pár jó tanács bringásoknak az újbudai rendőröktől:
1.) Bár százszázalékos biztonság nem létezik, egy jó minőségű kerékpárlakattal, megfelelő helyen lezárt biciklit kevéssé valószínű, hogy el tudnának lopni.
2.) Közterületen a biciklit lehetőleg forgalmas (este kivilágított) helyen, fix ponthoz lakatoljuk hozzá úgy, hogy arról ne lehessen leemelni. Ha van kialakított kerékpártároló, akkor ahhoz rögzítsük. Lépcsőházban, tároló- vagy pincehelyiségben is keressünk szilárd rögzítési pontot.
3.) A kerékpárlakatok ára (és gyakran súlya is) egyenes arányban áll biztonsági jellemzőikkel. A vékony sodronylakatok csak másodpercekre nyújtanak védelmet a felkészült tolvajjal szemben. A legjobbak az edzett acélból készült vágásbiztos láncok, vagy az úgynevezett U-lakatok. Utóbbiak ára magasabb, de egy drágább bringa védelme érdekében érdemes megfontolni beszerzésüket.
4.) Kerékpárunkról készítsünk fényképet, és jegyezzük fel az alvázszámát! Ha mégis ellopnák, így jelentősen megkönnyíthetjük a nyomozást.