A készülő turizmusfejlesztési koncepcióban foglaltakkal összhangban, a versenyképességet alapvetően befolyásoló szolgáltatások megbízható színvonalának biztosítása érdekében született a döntés, hogy a nemzeti tanúsító védjegyrendszer a szálláshelyek mellett az egyéb turisztikai szolgáltatásokra is kiterjedjen - közölte az NGM.
A csillagos besoroláshoz szakértők vizsgálják a fürdők alapvető működési, műszaki feltételeit, a szolgáltatásválasztékot és annak színvonalát, a humán felkészültséget, valamint a dolgozók szakképzettségét - mindezt a fürdő típusának megfelelően. A színvonal szerinti megkülönböztetés pontozásos rendszerben történik, amely a minimum feltételeken túlmutató felkészültséget is vizsgálja, mint például a fürdő elhelyezkedése, megközelíthetősége, infrastruktúrája, vízminősége vagy akár a munkatársak nyelvismerete.
A védjegyhasználatra vonatkozó döntést a turizmusért felelős miniszter hozza meg a Magyar Fürdőszövetség, a Nemzetgazdaság Minisztérium valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara képviselőiből álló bíráló bizottság javaslata alapján. Az öt évre szóló védjegyhasználat a magas minőségű szolgáltatások pozitív megkülönböztetésére szolgál. A fürdő csillagai garanciát nyújtanak a szakmai elvárásoknak megfelelő színvonalú fürdőszolgáltatás minőségére, és megszerzésük jelentős piaci előnyökkel is járhat - közölte a szaktárca.
A tanúsító védjegyrendszerhez a szolgáltatók önkéntesen csatlakozhatnak, a jogokat az NGM gyakorolja, a minősítés adminisztrációs feladatait pedig a Magyar Fürdőszövetség látja el.
Újbuda/MTI