A novelláskötet a szerző korábbi és legújabb írásainak válogatása. Történeteiben a vidéki és a városi élet pillanatai keverednek vágyakkal, álmokkal, egyedi kifinomult humorral, iróniával és mély lélekábrázolással. Szereplői kitalált személyek, mégis valós személyekként küzdenek önmagukért, boldogságukért, mindennapjaikért. – A könyv a ma emberéről, rólunk szól, jól ábrázolja a mindennapok világát, ahogy életünk eseményei peregnek – mondta Nagyné Antal Anikó önkormányzati képviselő, aki szerint a szerző jó példa arra, hogy az élet derekán túl is lehet váltani és új életet kezdeni.
Szabó Jolán fiatal korában is írt, de más irányba sodorta az élet, kereskedelmi üzemgazdászként dolgozott 2011-es nyugdíjazásáig. Élete legnehezebb időszakában, 2006-ban ragadott tollat ismét, amikor édesapját és élettársát szinte egyszerre veszítette el. Egyik írását barátnőjének újságíró lánya olvasta, majd ajánlotta be lapjához, elindítva ezzel Szabó Jolánt az írói pályán.
A szerző szerint a Yolla meséi gyarlóságokról, a mindennapokról, a problémamegoldó képességről szól, arról, hogy mennyire figyelünk másokra, mennyire éljük igazán életünket. Elmondása szerint bár negyvennégy éve él Budapesten, lelke mélyén megmaradt jászkunságinak, ahonnan vidéki karaktereit is eredezteti, de ugyanúgy ír a középosztálybeli városi emberekről is. Úgy véli, a ma világát mutatja be női szemmel, saját szavai szerint „gyerekek, ilyenek vagyunk, ha nem tudnátok”.
H.L.