Az éjszakai járatok hajnali 2:00 és 3:00 közötti indulásai kimaradnak, egyes éjszakai járatok menetrendjében pedig további változásokra is számítani kell, ezek közül kiemeltük az újbudaiakat:
- 918-as autóbusz: a Kelenföldi vasútállomás M végállomásról 1:22-kor és 1:52-kor induló járatok az Óbuda, Bogdáni út helyett az Óbudai autóbuszgarázsig közlekednek.
- 940-es autóbusz: a Budaörsi lakóteleptől 2:52-kor induló járat – még a téli időszámítás szerint – egy órával korábban, 1:52-kor indul, de már a nyári időszámítás szerint 3:27-kor érkezik a Móricz Zsigmond körtérre.
- 941-es autóbusz: a Móricz Zsigmond körtér M végállomásról 2:15-kor induló járat már a nyári időszámítás szerint, 3:15-kor indul.
A hétvégi óraátállítás az éjszakai belföldi és nemzetközi vonatokat is érinti. Azok a belföldi vonatok, amelyek kettő óra előtt indulnak, már a nyári időszámításnak megfelelően, legfeljebb 60 perccel később érkeznek a következő állomásra. Az eredetileg kettő és három óra között induló belföldi személyszállító vonatokat három órakor indítják el. Az óraállítás Magyarország területén két nemzetközi vonatot érint: a Bécs és Bukarest között közlekedő Dacia nemzetközi vonat Lőkösházáról már a nyári időszámítás szerint indul 3 óra 25-kor, a Bukarest–Bécs viszonylatú Dacia nemzetközi vonat pedig Békéscsabára már a nyári időszámítás szerint 3:15-kor érkezik, emiatt a Keleti pályaudvarra és Bécsbe is később ér be.
Néhány Budapestről induló nemzetközi vonat várhatóan egy órával később éri el a külföldi végállomást. Körülbelül 60 perccel később érkezik meg Budapestre vasárnap reggel, illetve délelőtt Belgrádból a Beograd gyorsvonat, Berlin–Prága felől a Metropol EN, Bukarestből az Ister IC, Brassóból a Corona IC, Münchenből és Zürichből a Kálmán Imre–Wiener-Walzer EN, Kijevből a Latorca IC, és Temesvárról a Körös IC, amely Bukarestből közvetlen–kocsikat is továbbít Budapestre.
A Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. összesítése szerint az óraátállítással naponta 2-3 százalékos áram megtakarítás érhető el az átállítást követő időszakban. Ez a nyári időszámítás ideje alatt 100-120 ezer megawattóra villamos energia, amely körülbelül egy közepes méretű város teljes éves energiafelhasználásával egyezik meg. A Mavir szakemberei ezt az óraátállítás előtti és utáni napok villamos energia felhasználási adatainak összevetése alapján mutatják ki. Az Európai Unió minden országára érvényes óraátállítást Magyarországon egy kormányrendelet szabályozza az uniós irányelvekhez igazodva. Energia-megtakarítási okokból Magyarországon 1985 óta folyamatosan, évente kétszer állítanak át órát. |
Újbuda