Eredményesen hárították el a fiktív problémát egy összevont gyakorlaton az újbudai tűzoltók és a budapesti katasztrófavédők a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanreaktorában. Feltételezés szerint, a létesítmény szellőztetőrendszerébe ismeretlen gáz került, ami miatt bejelzett a létesítmény tűzjelző berendezése. A gyakorlaton tesztelték az egyetem eljárásrendjét, a dolgozók reagáló képességét, valamint együttműködésüket a katasztrófavédelemmel és a rendőrséggel.
Az akció sikeres volt, a beavatkozó állomány, köztük 12 újbudai tűzoltó, az előírásoknak megfelelően hajtott végre azt. Közleményük szerint a szimuláció jó alkalmat adott a résztvevőknek, hogy tűz esetén megismerjék a tanreaktorban keletkező veszélyhelyzeteket és a beavatkozást nehezítő körülményeket. Ezen kívül szimulált sugárveszély mellett is gyakorolhatták a beavatkozást.
Az 1971-ben elindított, oktatási és kutatási célokat szolgáló reaktorban nem termelnek felhasználható áramot, legfeljebb 100 kilowattot képesek előállítani. Itt kutatják például a negyedik generációs gázhűtésű reaktorokat is.
Újbuda