Az Erdők Hetében indult el a WWF fafelmérő oldala, melynek keretében folytatja és közösségi szintre terjeszti a budai hegyvidék famatuzsálemeinek feltérképezését. Az eredeti program két éve kezdődött a Normafán, az akcióban mostantól bárki részt vehet, aki a Budai-hegységben kirándul, rendelkezik mobilinternet kapcsolattal, és esetleg mérőszalagot is tart magánál.
Az online felületen megtalálható a területen leggyakrabban előforduló tizenkét fafaj képe és rövid leírása, melynek segítségével laikus erdőjáróként is könnyedén meghatározható, majd térképen rögzíthető a felfedezett példány. Természetesen előfordulhat, hogy olyan ritkaságra bukkanunk, ami nem szerepel a felsorolt fajok között, vagy más szempontból nehéz a beazonosítása. Az 'Egyéb' fajtamegjelölés választásával ezeket a fákat is rögzíthetjük az online térképen, melyek fajtáját később a WWF szakértői határozzák meg. A feltöltésnél a faj, a feltöltés dátuma, a körméret és a fa GPS koordinátái jelzik, hogy hol található az egyed.
A WWF Magyarország két éve kezdte el felmérni a Normafa környéki erdők legidősebb, legnagyobb méretű fáit - hogy bemutassa, valódi értékeket őriznek a hegyoldalak, dombtetők. Ennyi nagyméretű fa egy helyen szinte sehol nem látható az országban – áll a szervezet közleményében.
Újbuda