Fűszernövény-teszteléssel indult a rendhagyó természetismeret óra. A levelek formája, illata és íze alapján kellett felismerni a diákoknak többek között a mentát, a citromfüvet és a kakukkfüvet. Megpróbálták azt is összegyűjteni, milyen ételekben szoktak találkozni velük.
– Nagyon élvezik a gyerekek ezt a programot, és ügyesen boldogulnak az érzékek birodalmában – mondta Junghausz Rajmund önkormányzati képviselő, a program kezdeményezője. – A bazsalikomra az imént mondták többen is, hogy a bolognai spagetti szószában szoktak találkozni vele – tette hozzá.
A gyerekeket kísérő Zalkáné Babicz Máriától, az Őrmezei Általános Iskola biológiatanárától megtudtuk, hogy az 5. osztályos természetismeret tananyagába tartoznak a kerti növények, zöldségek és gyümölcsök. – Ez egy nagyszerű lehetőség arra, hogy egy budapesti panelben élő gyerek közelebbről is megismerkedhessen a kerti növényekkel, hiszen sokan csak a boltok pultjain, műanyag dobozban találkoztak eddig paradicsommal vagy paprikával – mondta Zalkáné Babicz Mária, aki a növény gyökérzetéről, leveleiről és különleges tulajdonságairól mesélt a tanulóknak.
McQuirkné Glattfelder Lúcia, a kettes parcella kertésze nagy örömmel fogadta a diákokat, és büszkén mutatta nekik a zöldségeit és kiskertjének virágait. Azt is elmesélte, több nagycsaládos parcella tulajdonos is van a közösségi kertben, akiknek a gyerekei boldogan járnak ide gyomlálni, locsolni. Elmondása szerint annak a gyereknek, aki ebben nő fel, nem fáradság a kerti munka, szívesen csinálja. A kertben idővel lett egy saját sátra is a legkisebbeknek vödörrel, lapáttal és minden egyéb szerszámmal felszerelve. Glattfelder Lúcia szerint az is nagyon fontos, hogy az itt játszó, kertészkedő gyerekek között jó barátság szövődik, épülnek a jövő kapcsolatai.
H.L.