A dél-angliai Parafix Európa 31 országának, több mint 100 ügyfelét szolgálja ki, de a Magyarországon 2001 óta működő Parafix Hungária Kft. is jelentős kereskedelmi forgalmat bonyolít. Vegyész utcai telephelyéről Lengyelországba, Romániába, Csehországba, Ausztriába, és Ukrajnába is szállít többek között a járműgyártásban, elektronikai-és világítástechnikai iparban, valamint az egészségmegőrzésben használatos ragasztási eszközöket, technológiákat.
A Parafix Hungária Kft. a válság kezdetén, 2009-ben, 28 munkavállalóval dolgozott, ez a szám, 2014-re 65 főre bővült, közülük 4 kolléga megváltozott munkaképességű. A fejlődés a forgalomnövekedésen is megmutatkozik: az elmúlt 5 év alatt kétszeresére, 1,4 milliárd forintra nőtt. Az angliai tulajdonos hazánk iránti elkötelezettségét demonstrálja, hogy a Parafix Hungária telephelyvásárlással, gyártó-, illetve irodai helyiségek bővítésével erősítette meg piaci pozícióját.
Michael Punter igazgató az ünnepélyes átadáson hangsúlyozta, hogy sikereikhez Magyarország támogató környezete is hozzájárult. – Szerencsések vagyunk, hogy a kormány a válság kezdete óta támogatásokkal és pályázati lehetőségekkel segít minket, melynek köszönhetően 1,5 millió euró értékben vásárolhattunk gépeket, és bővíthettük a gyártási kapacitásunkat – jelentette ki a tulaj, aki szerint közép-európai üzleti egységüknek keresve sem találhattak volna alkalmasabb helyet Albertfalvánál.
Hoffmann Tamás polgármester azt mondta, a cég sikere arra hívja fel a figyelmet, hogy a régi iparterületeket alkalmassá kell tenni a termelésre. Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár kijelentette, a munkahelyteremtés egyik fontos eszköze, hogy hasonlóan jól teljesítő, ipari termelést végző cégeket hozzanak helyzetbe. – Igaz ugyan, hogy több mint 4 millió a foglalkoztatottak száma, de ebből csak 1,5 millió ember dolgozik a termelésben – közölte az államtitkár, aki szerint fontos a szolgáltatás és az állami szektor, de termelés nélkül nincs gazdaságélénkülés. Hozzátette, céljuk, hogy hazai és uniós támogatási lehetőségekkel segítsék azokat a cégeket, amelyek túlélték a válságot, valamint tudnak és akarnak fejleszteni. - Olyan gazdasági környezetet kell teremtenünk, amiben érdemes hosszú távon gondolkodni - mondta az államtitkár.
A politikus szerint a munkahelyvédelmi akcióterv nyújtotta kedvezményeket több mint 800 ezer ember után vették eddig igénybe a munkáltatók, amely a legnehezebb helyzetben lévők - a 25 év alattiak, az 55 év felettiek és a szakképzetlenek - foglakoztatását segítette. Míg 2010-ben 2 milliárd forintot fordított a kormány munkahelyteremtő pályázatokra, addig mára 13 milliárdra nőtt a keretet. A fiatalok foglalkoztatását támogató Első munkahely garancia programban jelenleg több mint 16 ezer pályakezdő fiatal dolgozik az országban.
T.D