április 16. kedd, Csongor

Újra hazai pályán győzőtt a MAFC

Újbuda   |   2014, március 18 - 13:39
Nyomtatóbarát változatSend by email

Egy MAFC – Salgótarján mérkőzés mindig kemény összecsapást jelent. Akkor is, ha a hazaiak a biztos listavezetők a másodosztályban, míg a tarjániak idén kivételesen nem jutnak be a felsőházi rájátszásba.

Sebők Tamás tíz pontjával tartotta magát a Salgótarján, hiába a MAFC dinamikus játéka, Fekete Csaba zsákolása és Misek Levente szlalomziccerei. A második negyedben négy alacsony emberrel játszott a MAFC - igazodva a vendégek szerkezetéhez -, így nem is csoda, hogy a tarjániak megfontolt stílusa érvényesült. Amíg a hazaiak játékát a fault problémák is tördelték. A félidő előtt Schéda Martin pontjaival próbált meglépni a nógrádi csapat, de Csapai Péter hárompontosa megakadályozta ezt (39:41).

A harmadik negyed közepére egyre imponálóbban játszott a Salgótarján, Madár András veszélyes játékával már tíz ponttal vezettek (44:54). Egy technikai fault kíséretében ekkor jöhetett meg a hazaiak őrangyala, és példaértékű védekezéssel, egy 22:2-es futással a MAFC megfordította a mérkőzést. Ekkor már a negyedik negyed elején jártunk. Az ötfaultos Sebők helyére Szabó Zoltán állt be, akinek a kilenc pontjával még lett volna esélye felzárkózni a vendégeknek, de a MAFC-ot már azt sem tudta féken tartani, hogy három embere kipontozódott, és további két játékosnak is négy faultja volt.

A játékvezetők feltűnően sok személyi hibát fújtak (27:21), pedig nem rutintalan csikócsapatok játszottak. Nem ez lesz másképp szombat este sem, amikor a Bp. Honvéd látogat a Gabányi László Sportcsarnokba (Hauszmann Alajos utca 5.). Az alapszakasz utolsó fordulójában újra két jól felkészített csapat brusztos, de nem sportszerűtlen játéka várható.

MAFC – Salgótarján 89:76 (22:21, 17:20, 22:15, 28:20)
Legjobb teljesítmények: Vavra (25 pont, 11 lepattanó), Misek (22/6 pont, 8 kiharcolt fault), Lakosa (18 pont) – Gorszkij (16 pont, 9 lepattanó, 8 kiharcolt fault), Szabó (15/6 pont), Sebők (13 pont, 9 kiharcolt fault).