A galántai születésű képzőművész érdeklődési területei a portrék, aktok, virágok és a bibliai témák, most bemutatott festményeit Kodály Zoltán kórusművei ihletették. Stílusa realisztikus, figuratív és szürrealista. Legszívesebben olajfestékkel dolgozik és nagyméretű festményeket készít. Az alkotó rendkívül sokoldalú: 1963-ban kitüntetéssel diplomázott a Zeneakadémián, 1970-ben megalapította a Bartók Béla Kamarazenekart, amellyel számos hangversenyt adott, egyebek között az Olasz Intézetben. Nevéhez fűződik több ritkán hallott zenemű magyarországi bemutatója. Másfél évtizede érdeklődése a képzőművészet felé fordult; amerikai építészmérnök férje, maga is kiváló festőművész, Aurell David támogatásával a Venturai College (USA, CA) képzőművészeti szakán hat szemesztert végzett.
A tárlatot a művészt és festményeit régóta ismerő Prokopp Mária művészettörténész nyitotta meg. Meggyőződése szerint Géczy Olga egész lényét áthatja a művészet, tehetségét nemzetközi karmesteri sikerek után a festészetben is megjeleníteti. Prokopp Mária részletesen bemutatta a kiállítás képeit, bevezette az érdeklődőket azok szimbolikájába. Véleménye szerint, a művészet lényege megjeleníteni az ember legbelsőbb lényéből fakadó szellemi értéket, azt, amely boldogságot ad.
A megnyitón Győrffy Gergely hegedűművész és Oravecz György zongoraművész előadása is hallható volt. A tárlat április18-áig, hétköznaponkon 14 és 18 óra között tekinthető meg.
T. K.