Vasárnap hajnali kettő órakor háromra kell állítani az órákat, emiatt az éjszakai járatok hajnali 2:00 és 3:00 közötti indulásai kimaradnak, egyes éjszakai járatok és a H6-os HÉV-pótló menetrendjében változásokra, a megszokotthoz képest többletindulásokra kell számítani. Hajnalban a 6-os villamos, valamint a legtöbb éjszakai busz közlekedése módosul, a pontos menetrendi információk a BKK weboldalánrh érhetők el.
Az óraátállítás két nemzetközi vonaot is érint: a Bécs-Bukarest között közlekedő Dacia nemzetközi vonatot Lőkösházán éri az óraigazítás, ahonnan már a nyári időszámítás szerint indul 3:30-kor. A Bukarest-Bécs viszonylatú Dacia nemzetközi vonatot Lőkösháza és Békéscsaba között éri az óraigazítás. A vonat Békéscsabáról a nyári időszámítás szerint 3 órakor indul tovább a Keleti pályaudvarra és Bécsbe.
Néhány Budapestről induló nemzetközi vonat várhatóan egy órával később éri el a külföldi végállomást, illetve Belgrádból a Beograd gyorsvonat, Varsó és Prága felől a Metropol EN, Bukarestből az Ister IC, Brassóból a Corona IC, Münchenből és Zürichből a Kálmán Imre-Wiener-Walzer EN vonat is 60 perccel érkezik később Budapestre vasárnap.
A nyári időszámítás alapvetően energiatakarékossági célt szolgál. A nyári időszámítást 1976-ban, három évvel az egész világot megrázó első olajárrobbanás után vezették be Franciaországban. A hatóságok a lépést azzal indokolták, hogy így 300 ezer tonna kőolajnak megfelelő energia-megtakarítás érhető el. Az évek során több mint száz országban vették át a nyári-téli időszámítás rendszerét, többek között az egykori EGK tagállamai 1986-ban. A nyári időszámítás szabályait az Európai Unió 1996-ban egységesítette. |
A Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. szerint az átállítással áram, és így évi 4-5 milliárd forint takarítható meg. A Mavir szakemberei 1949 óta gyűjtik és elemzik a mindenkori fogyasztási adatokat: a napéjegyenlőséghez közeli tavaszi óraállításkor látványosan csökken az esti órák terhelése, mert egy órával később kell felkapcsolni a lámpákat. Az átállítás előtti és utáni időszakot összehasonlítva naponta 1,5-3 százalékos, 2000-4000 megawattóra fogyasztáscsökkenés tapasztalható az átállítás utáni időszakban.
Éves szinten körülbelül 100-120 gigawattórával kevesebb áramot használ az ország a nyári időszámítás ideje alatt, ez 30-40 ezer háztartás éves fogyasztásának felel meg, és ezáltal mérséklődik a környezetre jutó terhelés is.