A mozgáskorlátozottak által is használható parkoló az őrmezői oldalon biztosítja, hogy a kerület külső részeiről vagy az agglomerációból érkezők otthagyhassák autójukat, és metróval, autóbusszal, villamossal vagy kerékpárral utazzanak tovább a belváros irányába.
A Fővárosi Önkormányzat, a Budapesti Közlekedési Központ és a BKV Zrt. DBR Metró Projekt Igazgatósága közleménye szerint a mintegy tíz hónapon át végzett munkák szerződéses összege 273,1 millió forint volt és "várhatóan teljes egészében elszámolható lesz európai uniós forrásból".
Emlékeztettek arra, hogy a 4-es metróvonal tavaly márciusban átadott első szakaszának legfontosabb célja a belváros tehermentesítése, a felszíni közúti - elsősorban autós - forgalom fokozatos csökkentése. Ebben jelentős szerepet töltenek be a metróberuházáshoz kapcsolódóan épülő parkolók. Hozzátették, hogy a kelenföldi vasútállomás környéke ebből a szempontból kiemelten fontos városrész: a vasúti pályaudvar, az új metróállomás, az autóbusz-végállomások, illetve a Budaörsi úti csomópont szomszédságában itt létesül a legtöbb új P+R parkoló.
A kelenföldi metróvégállomás térségében négy helyszínen - az Európai Unió felé vállaltaknak és a Fővárosi Közgyűlés döntésének megfelelően - összesen csaknem 1500 új P+R parkolóhely létesül. Az Etele téri oldalon az egyik parkoló (a Volán-pályaudvar mögötti területen, a Somogyi út meghosszabbításában 221 férőhellyel) már szeptember eleje óta használható, a másik a Somogyi út és a Gyergyótölgyes utca sarkán épül, 247 autónak biztosítva majd parkolási lehetőséget, várhatóan decembertől - olvasható a közleményben.
A metróvégállomás és aluljárórendszer Őrmező felé eső oldalán szintén két parkolót használhatnak majd az autósok: a most elkészült mellett a MÁV kelenföldi vasútállomáshoz kapcsolódó, használaton kívüli vágányainak helyén is létesül egy körülbelül 500 férőhelyes P+R parkoló két ütemben, 2016 végéig. Valamennyi, az új metróhoz kapcsolódó P+R parkoló "döntő részben európai uniós forrásból" épül meg – írták.
MTI