Kétnapos programmal csatlakozott a Budapest100-hoz a Fiatal Írók Szövetsége. A B32 Galéria és Kultúrtérben megrendezett KÉP SZÖVEG BUDAPEST összművészeti fesztiválon a képző- és fotóművészet, a zene, az irodalom, valamint az előadóművészet is szerepet kapott. A Budapest100 idén a Bauhausra fókuszált, de a FISZ révén az építészeti irányzat irodalomra és a képzőművészetre gyakorolt hatásáról is szó volt.
Szombaton Szilágyi Zsófia, a Szegedi Tudományegyetem professzora beszélt a ’30-as, ’40-es évek irodalmi életéről, Móricz Zsigmond építészet, különösen a Bauhaus iránti rajongásáról. Térey János és Poós Zoltán a város épített környezetének zenei, irodalmi összefüggéseit elemezték előadásukban, és beszéltek arról is, miként hatottak a város helyszínei munkásságukra. Gáti György fotóművész Budapest-sorozatának képeihez a FISZ tagjai írtak novellákat és verseket, amelyeket a Nézőművészeti Kft. színészei - Scherer Péter, Katona László és Simkó Katalin - olvastak fel.
Vasárnap Zeke Gyula újságíró és tanár beszélt a budapesti kávéházak, presszók életéről, majd kortárs szerzők vallottak a művészetükre ható fővárosi helyszínekről, amelyek munkáikban is szerepelnek. Izsó Zita, Neszlár Sándor, Pataky Tamás és Seres Lili Hanna olvastak fel műveikből. A filmtörténettel Gelencsér Gábor, Gyárfás Dorka és Huber Zoltán foglalkozott a Mai magyar filmsorozatok Budapestje című kerekasztal-beszélgetésen.
A programkínálatot a MOME-hallgatóinak Bauhaus-stílusú illusztrációiból nyílt kiállítása színesítette, a tárlatot Szederkényi Olga újságíró, rendező nyitotta meg. A fesztivált Grecsó Krisztián és Kollár-Klemencz László zenés irodalmi estje zárta.
D. B. S.