Az új rendszer 3,5 milliárd forintból valósul meg, az Európai Unió Kohéziós Alapjának társfinanszírozásával. A fejlesztés alatt álló jegyértékesítési rendszer révén a bérlet- és jegyvásárlás, valamint a jegyellenőrzés is hatékonyabbá, gyorsabbá válhat a közlemény szerint.
A vasúttársaság célja az, hogy az utasok akár a vasúti kocsikban is fizethessenek majd bankkártyával (például helyjegyvásárlás esetén), a pénztárakban pedig egyszerűsödjön a számlakiadás. Emellett elektronikusan, akár otthonról is intézhető legyen a jegyváltás a nemzetközi vonatokra.
A rendszert már tesztelik a Déli pályaudvar és Pusztaszabolcs vonalon, és várhatóan jövőre, az év első félében terjesztik ki a cég országos hálózatára. A közlemény szerint az új jegyértékesítési rendszer országos kiterjesztéséhez meg kell újítani a teljes eszközparkot, több mint 400 pénztárgépet és 1620 fedélzeti eszközt kell kicserélni.
A vasúttársaság jelezte: a december 13-án hatályba lépett menetrendváltástól már az új jegyértékesítési rendszer eszközeit használják a MÁV-Start jegyvizsgálói a Budapest-Győr-Hegyeshalom vasútvonalon is. Ezek már alkalmasak például az osztrák vasúttársaságnál (ÖBB) megvásárolt, otthon nyomtatható jegyek leolvasására és ellenőrzésére is.
A MÁV-Start egyúttal gépesíti nemzetközi jegykiadását is, ami azt jelenti, hogy az utasok új technológiával kiadott, vonalkóddal is ellátott menetjeggyel utazhatnak Európa-szerte, és a jövőben akár otthon is megvehetik és kinyomtathatják a nemzetközi vonatra szóló jegyüket.
MTI