Horváth Anna figurális munkái dinamikusak, mintha fotók elevenednének meg a vásznon. Egyedi ecsetkezelése új színt kölcsönöz a képek, bátran használja az élénk színeket. Horváth Anna olyan pillanatokat, mozzanatokat ragad meg, amelyek folytatásért kiáltanak. Szinte szurkolunk, hogy süssön a nap, libbenjen a szoknya és csattanjon el a csók.
Makrai Adél munkáit szintén a dinamizmus jellemzi. Ő nem csak megragadja a pillanatot, hanem szinte megállítja az időt és bemutatja, mennyi minden történik a másodperc tört része alatt. Az alkotó maga is része festményének, szinte minden munkájában megtalálni sziluettjét vagy tükörképét. Korábbi munkáit az élénk, pezsgő élet és a merész színvilág jellemezte, ám a most kiállított darabok egy új életérzést, letisztultabb világképet mutatnak, ahol elsősorban a földszínek dominálnak.
A harmadik női alkotó, Bóbics Diána munkáit a nonfiguratív ábrázolás jellemzi. Művészi eszköztára változatos, az olajtól a tusig bátran kísérletezik, a stílushoz és ábrázolási módhoz viszont hű marad. Műveiben a vonalak és a geometriai alakok alkotnak egységes képet.
A tárlat férfi alkotója Sas Miklós ugyancsak nonfiguratív képeket készít. Ezek a képek és geometriai ábráik azonban idilli egységet alkotnak. A gondosan megkomponált színek és precízen megtervezett formák váltakoznak, amelyek végül egy egységes, harmonikus alkotásban olvadnak eggyé.
K.A.